PREČO SI DEKOROVAŤ SVOJ DOMOV

Prečo si dekorovať svoj domov - podľa BEPATCHED

Dekorovanie domova je vec voľby. Neexistujú žiadne pravidlá o tom či doma mať alebo nemať interiérové doplnky a dekorácie. Každý má na výber. Keď sa však opýtate či do toho ísť nás
v BEPATCHED, odpoveď bude: „Áno, dekorujte!“

Pamätáte si na deň, keď ste sa prvýkrát presťahovali do nového priestoru? Steny boli holé, kúty prázdne, a v tom lepšom prípade ste cítili vôňu novoty a prísľub šťastných časov. Onedlho ste si zavesili prvé fotky, kúpili nevyhnutné kusy nábytku, pribudlo vám tiež zopár kvetov. Išlo o proces, ktorý buď následne ostal vo svojom nutnom základe alebo ste ho zmenili na niečo viac. Tým „viac“ máme na mysli pretvorenie priestoru, v ktorom žijete, na prostredie s pridanou hodnotou.

Prečo je ale tento proces dôležitý a čo všetko nám prináša?

Sila dekorovania

Domáce dekorovanie má veľkú moc. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide len o zapĺňanie priestoru kúpou rôznych predmetov, ide však o niečo omnoho hodnotnejšie.

Môže ovplyvniť veci od vášho vnímania seba samých až po vašu sebadôveru a produktivitu. Dokážete ním vyjadriť to, ako sa cítite, ako žijete, a častokrát určuje náladu a atmosféru, ktorá v interiéri vládne. Robí večierky zábavnejšími, deti šťastnejšími, relax jednoduchším, rozhovory intímnejšími. Správne zariadený domov vás tiež môže účinne upokojiť a zbaviť úzkosti.
Dôsledné dekorovanie má skutočne silu zlepšiť váš život.

Obraz na stenu BEPATCHED

AUTOR FOTKY: KAROLINA GRABOWSKA

Novy-domov-BEPATCHED

AUTOR FOTKY: MASTER1305

Výsledok dekorovania je vo veľkej miere odrazom vašej osobnosti, záujmov a zámerov. Vďaka správnej výzdobe si vytvoríte svoje vlastné malé útočisko, v ktorom pocítite vnútornú pohodu.
Mali by ste byť schopní sedieť na gauči so šálkou kávy alebo čaju a relaxovať. V atmosfére neosobného a fádneho domova však môže byť náročné uvoľniť sa. Vtedy je potrebná zmena.

Prečo nepridať na steny niekoľko krásnych obrazov, o ktorých budete môcť premýšľať? Alebo si zasadiť pár rastlín, ktoré vás prepoja s prírodou? Zapáľte si k tomu čajovú sviečku v našom svietniku. Budete prekvapení, keď uvidíte, ako tieto jednoduché zmeny v domácej výzdobe dodajú vášmu domovu príťažlivosť a pomôžu vám cítiť sa skvelo.

Použite svoj bytový dekor tak, aby domov, ktorý s ním vyčarujete bol pre vás zázemím žiť najlepšie ako viete. Uistite sa, že každá vaša miestnosť je pre vás vizuálne a fyzicky príťažlivá a vzbudzuje vo vás pocit, že chcete byť doma. Skôr než sa nazdáte, sa vám pri vstupe do vášho domova objaví na tvári úsmev. A s úsmevom sú predsa všetky dni krajšie.

AUTOR FOTKY: BEPATCHED

AUTOR FOTKY: FREEPIK

AUTOR FOTKY: BEPATCHED

Kreatívni ľudia majú pri dekorovaní domova skvelú príležitosť vyjadriť sa a ukázať, čo je v nich. Ak máte pocit, že patríte k ľuďom, ktorým kreativita chýba, vždy viete požiadať o pomoc rodinu alebo priateľov. Zo zariaďovania sa tým môže stať zábavný spoločenský projekt, na konci ktorého zistíte, že na tom vôbec nie ste až tak zle, ako ste si na začiatku mysleli. Samozrejme si pri neistote s dekorovaním môžete najať aj profesionálneho interiérového dizajnéra. Bez ohľadu na to, ako to urobíte, veríme, že výsledok zmení váš život pozitívnym spôsobom.

Fantázii a vkusu sa medze nekladú, a tak si vo finále viete vytvoriť upokojujúcu oázu s jednoduchými farebnými schémami, útulný a príjemný domov s teplými tónmi alebo živý a zábavný priestor s výraznými vzormi. Jednoduchým tajomstvom je zabezpečiť, aby každé rozhodnutie o dekorovaní prispelo k vytvoreniu krásy a pohodlia. Krásy, ktorá pozdvihne vaše zmysly a pohodlia, ktoré vám dá pocit bezpečia.

AUTOR FOTKY: BEPATCHED

farebny-domov-BEPATCHED

AUTOR FOTKY: DAVID LIBEERT

Počet ľudí, pracujúcich z domu je v dnešnej dobe oveľa vyšší ako kedykoľvek predtým. V prípade, že do tejto kategórie patríte aj vy, je váš domov kvôli tomu úzko prepojený s vašim profesionálnym životom. Vhodné miesto na prácu vám môže výrazne pomôcť byť efektívnejšími a výkonnejšími pri plnení každodenných povinností a úloh.

Možno sa vám stáva, že ste počas dňa často rozptýlení a nepodávate dostatočný pracovný výkon. Môže to byť čiastočne spôsobené aj vzhľadom vašej pracovnej zóny. Jednoduchým krokom na zlepšenie je napríklad zmena farebnosti okolia, v ktorom pracujete. Pokiaľ máte možnosť, premaľujte steny svojej domácej kancelárie, no keď vám to situácia nedovoľuje, pomôžu vám aj interiérové doplnky a dekorácie vo vhodných odtieňoch.
S pracovnou produktivitou sa najčastejšie spájajú nasledujúce farby a vplyvy: modrá – myseľ, červená – telo, žltá – emócie, zelená – balans.

V neposlednom rade si v blízkosti umiestnite aj nejakú rastlinu, ktorá sa určite poteší kvetináču BEPATCHED. 🙂

kancelaria BEPATCHED

AUTOR FOTKY: THESTANDINGDESK

zelena-pracovna

AUTOR FOTKY: COLLOV HOME DESIGN

Patríte k spoločenským ľuďom, ktorí si radi užívajú chvíle s rodinou a priateľmi? Potom by ste určite mali dbať o vzhľad a atmosféru prostredia, v ktorom spolu trávite čas. Nezáleží na tom či sa zhromažďujete v kuchyni, obývačke, alebo inej miestnosti, výzdoba a charakter miestnosti by v tomto prípade mali hosťom dávať najavo, že sú u vás vítaní.

Všetko od výberu farieb až po množstvo vankúšov, ktoré na pohovku položíte, je príležitosťou na vytvorenie prostredia, v ktorom sa vy a vaše okolie budete cítiť dobre. Môcť sa pohodlne usadiť na gauči, obzrieť si nejaký ten obraz na stene, cítiť lahodnú vôňu sviečky. Nielenže tým poskytnete svojim hosťom príjemné a estetické miesto na rozhovor a zábavu, zabezpečíte aj to, že sa k vám budú radi vracať.

AUTOR FOTKY: LOUIS HANSEL

vecera-s-priatelmi

AUTOR FOTKY: FREEPIK

Ešte stále váhate? Choďte do toho! Kúpte si nový dekoračný vankúš, maľovaný kvetináč alebo svietnik, a vytvorte si prostredie, v ktorom budete tou najlepšou verziou samých seba! A ak si nebudete istý, kde hľadať tie správne kúsky, nezabúdajte, že je tu náš eshop. 🙂

BEPATCHED